Ev Taşıma Önerileri

Yazan mlgcelikambalaj 30/03/2018 0 Yorumlar

Çocukların kıyafetini değiştirmekten bile hoşlanmadığını düşünürseniz onlar için adres, okul ve arkadaş çevresi değiştirmenin daha zor bir olay olduğunu anlayabilirsiniz. Ev tüm çocuklar için bir sığınak ve ayni zamanda eğlence merkezi olduğundan çoğu aileler taşınmaları ile ilgili çocukları ile sorunlar yaşayabilirler. Her ne kadar ebeveynler taşınmanın gerekliliğini anlasalar da bu çocuklar için yetişkinlere olduğu kadar açık bir olay değildir. Bu yüzden yazımızdaki önerileri okumak ve uygulamak çocuklu aileler için taşınmayı daha kolay bir hale getirebilir.

1- Ailece biraraya gelerek taşınmanız ile ilgili ne zaman, nereye, nasıl ve niçin taşınmanız gerektiğini konuşunuz. Çocuklara bunun tüm aile için yararlı bir süreç olduğunu anlatınız ve anladıklarından emin olunuz.

2- Dostluklar Kalıcıdır, Yeni Arkadaşlıklar Heyecanladırıcıdır.. Taşınmadan önce çocuklarınıza eski dostları ile zaman geçirecek, adres değişikliği yapabilecekleri süreyi tanıyınız. Ayni zamanda onlara eski dostluklarının süreceğini ve yeni arkadaşlıklar edineceklerini anlatınız. Bu konuda yardımcı olması için eski dostları ile çekilmiş fotoğraflarına yeni adreslerini yazmalarını, cep telefonu, e-mail adresi gibi bilgilerini paylaşmalarını öneriniz. Ayrılmadan önce arkadaşları ile vakit geçirmelerine ve vedalaşmalarına özen gösterip gerekli zamanı ayırınız.

3- Çocukları taşınma sürecine dahil ediniz. Yeni evinizin adres ve gideceğiniz yolun planlamasını çocuklarınızla beraber yapınız.

4- Taşıma şirketi yetkilileri geldiğinde çocuklarınızla tanıştırınız.

5- Güvenlik amacıyla çocuklarınıza taşınma süresince kamyondan ve geçiş yolundan uzak durmalarını öğütleyiniz.

6- Yeni eve gidiş yolunu harita üstünden planlama, özel eşyalarını koyacakları kutuları dekore etme, boyama ve etiketleme gibi oyunlar düzenleyiniz ve keyif almalarını sağlayınız.

7- Belirsizliği ortadan kaldırın. Eğer mümkünse çocuklarınızı yeni evinizi ve civarını taşınmadan önce görmeleri için eve götürünüz ve bir keşif turu yapınız. Çocuklarınızı komşularınızla ve onların çocukları ile tanıştırınız. Böylece yeni taşındıkları yerde de arkadaşları olacağını bilerek mutlu olacaklardır.

8- Eğer böyle bir imkanınız yok ise yeni evinizin sunacağı imkanları fotoğraflayarak onlara gösteriniz.

9- Yeni aktivitelere dahil ediniz. Çocuklarınızın taşınacağınızın evin civarında sosyal klüplere üye olmasını ve faaliyetlere katılmasını sağlayınız. Taşınmadan önce yapabileceğiniz böyle bir aktive onların en kısa sürede yeni çevre ve arkadaşlarına alışmasını sağlayacaktır.

 

Yorum At